piątek, 31 lipca 2015

Libster Blog Award

Jak pewnie zorientowaliście się po nagłówku zostałam nominowana do LBA. Dziękuje za nominację Kathleen Cat! (link do jej bloga: http://muffinkowe-ksiazki.blogspot.com/)

" Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za “dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

Więc zaczynamy!

Dlaczego blog?

To dość ciekawe pytanie… w sumie uważam, że to dobry początek mojej przygody z pisaniem. Czytałam kiedyś fanfiction potterowskie wręcz nałogowo, ale żadne nie było dokładnie takie jak chciałam, więc w końcu odważyłam się na swoją historię.

     Ulubiona pora roku? Dlaczego?

Chyba wiosna… głownie dlatego, że mam urodziny :P Ale też zbliżają się wakacje i jest taki klimat, wiecie kwitnące kwiatki, te sprawy. Poza tym jest ciepło, ale nie gorąco, czyli dla mnie w sam raz.

  Masz sposób na znalezienie weny?  Jeśli tak, to jaki?

Wena – coś czego nie widziałam od dawna… Przez ostatnie pół roku nauczyłam się pisać bez niej. Jednak jest parę rzeczy, dzięki którym lepiej mi się piszę, np.: mam specjalną playlistę do pisania, pomaga mi również sok pomarańczowy… Sama nie wiem jak to działa :P Wniosłam sobie do pokoju krzesła ogrodowa i na nich też mi się lepiej pisze. Jest dużo takich dziwnych rzeczy!

   Trzy ulubione książki?

Hmmm… To jest za trudne… Wręcz zakochałam się w twórczości Pana Martina i wyczekuje z utęsknieniem „Wichrów zimy”, oprócz tego został mi sentyment do J.K. Rowling, lubię książki Sapkowskiego. I oczywiście król fantastyki John Ronald Reuel Tolkien! Ale jeśli mam wybrać trzy ulubione to chyba nie dam rady :/ Jest dużo świetnych książek!

  Masz zwierzątko domowe? Jeśli tak, to jakie i dlaczego?

Mam dwa koty… Uwielbiam te puchate stworzonka. Są panami sami dla siebie, zawsze wybierają własne drogi.
Jak się u nas znalazły? Moja sąsiadka zmarła i zostawiła po sobie kotkę, nie miał się nią kto zająć więc ją przygarnęliśmy, przyjęło się, że mówimy na nią Czarna. Kotka miała młode, ale niestety tylko jedno się ostało i jest z nami do dziś. J

  Opisz siebie w 30 słowach.

Najgorsze zadanie ever, dla osób takich jak ja :P
Myślę, że jestem bardzo ambitna i już parę razy usłyszałam, że aż za bardzo… No cóż. W kontaktach z nowymi ludźmi jestem nieśmiała, ale kiedy pozna się mnie lepiej potrafię zaleźć za skórę. Często, niestety palnę coś wrednego/do bólu szczerego/ nieprzyjemnego i narobię sobie wrogów. Ale są ludzie którzy zaciskają zęby i mi to wybaczają, naprawdę ich cenię i podziwiam. Myślę, że jestem kreatywną osobą, a mój pokój to istna pracownia, pełna cytatów, rysunków i kolorów.
I chyba ze trzydzieści słów będzie więc… ;)

  Ulubiony cytat?

Jest tego trochę, chociaż ostatnio króluje u mnie:
„Każdy lot zaczyna się spadaniem.”  

     Ulubiony wokalista?

Eeee… Jestem z tych co słuchają wszystkiego, ale strasznie lubię piosenki Eda Sheerana. Można powiedzieć, że to mój ulubiony wokalista.

Czy uważasz, że istnieje przyjaźń damsko-męska? Uzasadnij.

Jestem przekonana, że istnieje! Sama mam kilku przyjaciół płci męskiej i żaden z nich nie jest zainteresowany „czymś więcej” zresztą ja też nie. Mam przyjaciela z którym znamy się od przedszkola i nigdy nam nie przyszło do głowy, aby zrobić coś w „tym” kierunku. Także ten… ;)

       Od czego jesteś uzależniony?

Od KAWY!!!!! Uwielbiam kawę w jakiejkolwiek postaci! Piję ją kilka razy dziennie, KOCHAM!!!


No więc dobrnęliśmy do końca J Ja nominuję:


Wiem, że powinno być tego więcej, ale ja po prostu nie czytuje blogów. Albo przynajmniej nie w takich ilościach aby znaleźć aż jedenaście L

Moje pytania:
  1.   Czy wiążesz swoją przyszłość z pisaniem?
2.      Placki, czy naleśniki?
3.      Gdybyś mogła/mógł poznać dowolną postać historyczną, kto by to był i dlaczego?
4.      Najlepsza, twoim zdaniem, kreskówka z dzieciństwa?
5.      Ulubiony film? Dlaczego akurat ten?
6.      Jakie państwo chciałabyś/chciałbyś odwiedzić? Dlaczego?
7.      Czy denerwuje cię coś w twórczości pani Rowling?
8.      Ulubiony bohater literacki? Napisz o nim coś więcej.
9.      Jakiej piosenki potrafisz słuchać w kółko?
10.  Masz jakąś zasadę w życiu, którą się kierujesz? Jeśli tak, to jaką? 


*11. Co sądzisz o blogu „dom Salazara zwariował”?  (Pytanie nieobowiązkowe)1 komentarz:

  1. Dzięki za nominację :) Jeśli chcesz zobaczyć co napisałam, zapraszam :)
    http://czterej-huncwoci-i-ruda.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń