Bohaterowie Hermiona Jean Granger

Czarownica mugolskiego pochodzenia, wychowanka domu Godryka Gryffindora. Dziewiętnastego września obchodziła swoje osiemnaste urodziny*. Przed drugą bitwą o Hogwart usunęła pamięć rodzicom, którzy przeprowadzili się do Australii. Dziewczyna nigdy ich nie odnalazła. Jest pzyjaciółką Harry’ego Pottera i Ginny Weasley, dziewczyną Ronalda Weasleya. Po powrocie na siódmy rok nauki w Hogwarcie została Prefektem Naczelnym i zdecydowała się zdawać OWUT-emy aż z siedmiu przedmiotów.
Ginevra Molly Weasley

Czystokrwista czarownica, należąca do domu Godryka Gryffindora. We wrześniu zaczęła swój siódmy rok nauki w Hogwarcie. Mimo ogromnych problemów z Transmutacją wybrała ten przedmiot na rozszerzenie. Siostra Ronalda Weasleya, przyjaciółka Hermiony Granger i dziewczyna słynnego Harry’ego Pottera. W sierpniu obchodziła siedemnaste urodziny, stając się pełnoletnią w świetle czarodziejskiego prawa.


Draco Lucjusz Malfoy

Czarodziej czystej krwi, który znalazł swoje miejsce w szeregach Czarnego Pana. Jego lewe przedramię wciąż szpeci Mroczny Znak, boleśnie przypominając o wszystkich złych wyborach, których dokonał chłopak. W Hogwarcie należy do domu Salazara Slytherina, a ponadto piastuje urząd Prefekta Naczelnego. Jego ojciec został skazany i osadzony w Azkabanie. Przyjaciel Blaise’a Zabiniego i Pansy Parkinson, choć gorliwie zaprzecza, że z kimkolwiek utrzymuje bliższe relacje. Piątego czerwca skończył osiemnaście lat.
Blaise Zabini

Czarodziej o nieznanym statusie krwi, choć chłopak zapewnia o swojej czystokrwistości. Jest wychowankiem domu Salazara Slytherina i najlepszym kumplem Draco Malfoya. Łączą go również specyficzne relacje z Pansy Parkinson, która jest jego przyjaciółką i powierniczką wszelkich sekretów. Blaise słynie z podbojów miłosnych wśród uczennic Hogawrtu i licznych romansów. Nie każdy wie, że chłopak, podobnie jak Draco, służył Czarnemu Panu. W styczniu** skończył osiemnaście lat, a jego matka od tamtego momentu zaczęła szukać mu kandydatki na żonę…

Harry James Potter

Czarodziej, którego nie trzeba przedstawiać. Odkąd pokonał Voldemorta, nieustannie jest na łamach wszystkich magicznych magazynów plotkarskich. Przywykł do sławy i konsekwencji, które za sobą niosła. Za namową przyjaciół wrócił do Hogwartu zdać OWUT-emy, które były jedynie formalnością, bo posada aurora już na niego czekała. Drugi rok z rzędu został wybrany na kapitana gryfońskiej dróżyny Quidditcha. Wciąż przyjaźni się z Ronaldem Wealeyem i Hermioną Granger, a po drugiej bitwie o Hogwart znów spotyka się z Ginny Weaslay. Pod koniec wakacji obchodził osiemnaste urodziny.Pansy Parkinson

Czarownica czystej krwi, od zawsze towarzysząca Draco Malfoyowi. Do szóstego roku była ślepo w nim zakochana, jednak z czasem jej uczucie zaczęło słabnąć. Obecnie przyjaźni się z Malfoyem i Blaisem Zabinim. Choć ten pierwszy wciąż pamięta jak natrętna była Pansy i trzyma ją na dystans. Dziewczyna należy do domu Salazara Slytherina, wróciła na siódmy rok, aby zdać OWUT-emy z zielarstwa i dostać wymarzoną posadę magomedyka. Straciła oboje rodziców w drugiej bitwie o Hogwart, ale to nie jedyna rodzinna tragedia, z którą zmaga się Ślizgonka…


Ronald Bilius Weasley

Czystokrwisty czarodziej, który u boku Harry’ego Pottera uratował świat. Obecnie spotyka się z Hermioną Granger, która namówiła go na powrót do szkoły i zdanie OWUT-emów. Ron został wybrany po raz drugi prefektem Gryffindoru, jednocześnie zrezygnował z pozycji obrońcy w gryfońskiej drużynie Quidditcha, na rzecz kolegi z młodszego rocznika. Wciąż z dozą ostrożności traktuje Ślizgonów, choć wszyscy wokół próbują mu wmówić, że „Ślizgonów da się lubić”. W marcu skończył osiemnaście lat.

Neville Longbottom

Czarodziej czystej krwi, który mimo protestów swojej babci, postanawia ukończyć Hogwart i ściśle związać swoją przyszłość z zielarstwem, mimo kilku propozycji pracy w Ministerstwie Magii. Długo nie mógł się pogodzić z decyzją przyjaciółki – Luny Lovegood, która po stracie ojca, postanowiła opuścić Anglię i zaszyć się gdzieś w zachodniej Europie. W wakacje chłopak nadzorował odbudowę Hogwartu i bardzo przyczynił się do odnowy zamku. W trakcie prac zbliżył się do pewnej szatynki, a pod koniec lata, po jego osiemnastych urodzinach, zostali parą. Tylko, czy da się wytrzymać w związku ze… Ślizgonką?!

Astoria Greengrass***

Czystokrwista blond piękność z domu Salazara Slytherina. Wróciła na siódmy rok do Hogwartu po długich kłótniach z rodzicami. Do dziś Ministerstwo próbuje ustalić, czy rodzina Astorii była powiązana z Czarnym Panem, ale Greengrassowie pilnie strzegą swoich sekretów. Ślizgonka jest opiekuńcza wobec młodszej siostry i mogłoby się wydawać, że Daphne to jedyna osoba, na której jej zależy. Sprytnie wodzi za nos wszystkich zalotników, a tych jest nie mało. Podczas siódmego roku zaczyna pociągać ją najsławniejszy czarodziej XX wieku – Harry Potter.

Daphne Greengrass***

Czarownica czystej krwi i młodsza siostra Astorii Greengrass. Utrzymuje przyjazne stosunki z Pansy Parkinson i Blaisem Zabinim, mimo że jest od nich dwa lata młodsza. Rozpoczyna swój piąty rok w Hogwarcie, a w czerwcu czekają ją SUMY oraz szesnaste urodziny. W przeciwieństwie do siostry ma raczej łagodną naturę i nie pragnie uwagi. Bardzo zaangażowała się w odbudowę Hogwartu podczas tegorocznych wakacji, co zaowocowało burzliwym związkiem z pewnym Gryfonem.


* Tak, w tym opowiadaniu Hermiona ma osiemnaście lat. Już wielokrotnie pisałam, że niektóre informacje odnoście bohaterów, nie są zgodne z kanonem

** Nie znalazłam dokładnej informacji o dacie urodzenia Blaise’a ani o jego drugim imieniu

*** Wiek i wygląd sióstr Greengrass nie jest zgodny z kanonem, w moim opowiadaniu to Astoria jest starsza, a ponadto jest blondynką. Uprzejmie proszę – darujcie sobie komentarze, że to błąd :)

11 komentarzy:

 1. twoja przyjaciółka poleciła was na innym blogu no to zaglądam i w sumie od samej nazwy mam motywacje do czytania ;) Slytherin <3 bohaterowie są obiecujący :) lubię gdy uwzględniają nevilla czy pansy ;) jeszcze teodor nott by się przydał , ale to twoja wena twórcza :) zamiatam do prologu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mmm, fajnie się zapowiada :) idę czytać i komentować dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hermiona nie powinna mieć 19 ? Urodziła się 19 września czyli musiała dostać rok póżniej list z Hogwartu.

  OdpowiedzUsuń
 4. fajni tylko mi brakuje Theo <33 ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Theoror Nott pojawia się "przejazdem" w niektórych rozdziałach ;)

   Usuń
 5. Daphne jest blondynką, a Astoria szatynką. Tak trudno to zrozumieć? ;;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trudno zrozumieć, trudniej znaleźć pasujące zdjęcia. Postanowiłam trochę pozmieniać siostry Greengrass. Jak pewnie zauważyłaś wiek również się nie zgadza. Jednak dziękuje za zwrócenie uwagi, zedytuję tą zakładkę i dodam odpowiednie informację ;)
   ~Pani M.

   Usuń
  2. Niema opisu wyglądu Daphne w książkach, opieracie się na filmie. W książce jedyne wspomnienie o niej jest to że pisała sumy po hermionie

   Usuń
 6. Coś wspaniałego, naprawdę. ;3

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś wspaniałego, naprawdę. ;3

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowna zakładka... Gif przy Dafne - świetny

  OdpowiedzUsuń